SHARE

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیاست. تایلند به عنوان سرزمین لبخند شناخته می شود . مردم تایلند به تعارض به قوانین خود بسیار حساس هستند مخصوصا اگر این تعارض توسط گردشگران انجام شود. شهرزادبال قوانین را برای شما بازگو میکند :پای خود را بر روی چیزی نگذارید،سر کسی را لمس نکنید ،به کسی اشاره نکنید،در تایلند فریاد نکشید،به پادشاه تایلند بی احترامی نکنید،چیزی را پرت نکنید .

آبشارهای اراوان | Erawan Falls

در استان Kanchanaburi در کشور تایلند پارکی ملی به نام اراوان قرار دارد که بین محلی ها بسیار شناخته شده است. جاذبه ی اصلی این پارک آبشارهای دیدنی زیبای آن است که از7 لایه ی جدا جدا تشکیل شده است و همین ها باعث شده تا تالاب هایی با آب پاک و خالص سبز رنگ به وجود بیاید. طبق گفته ی توریست هایی شهرزادبال که از این آبشارها دیدن کرده اند، بخش بالایی ابشارهای اراوان شباهت زیادی به سر فیل دارد که البته می تواند از باور هندوها به فیل هم نشات گرفته باشد.

بازارهای شناور بانکوک | Floating Markets near Bangkok

بازارهای شناور بانکوک جزو مکان های توریستی شهر محسوب می شوند. در همان نگاه اول در این بازار هزاران رنگ زیبا قایق ‌های پر از میوه ‌های رنگارنگ استوایی، سبزیجات مختلف، آب‌ میوه‌ ها و غذاهای محلی گردشگران را به سوی خود جلب می کنند. باید بدانید که این بازارها در نقاط مختلفی که رودخانه و زندگی و تجارت جریان دارد، ایجاد شده اند .

کوسه‌های آکواریوم سیامSiam Ocean World

به جای تماشای کوسه‌ها از پشت شیشه اکواریوم «دنیای اقیانوس سیام»، به داخل این آکواریوم عظیم بروید با حجم باورنکردنی پنج میلیون لیتر آب و بیش از ۳۰,۰۰۰ موجود آبزی در زیر زمین را ببینید .و با کوسه ها شنا کنید ؟ در‌صورتی‌که علاقه‌ای به غواصی در کنار کوسه‌ها ندارید، تونل زیرآبی «Ocean Walker» در همین آکواریوم را امتحان کنید. در این تونل زیرآبی شما نمایی 180 درجه از زندگی زیر دریا را از پشت شیشه تماشا می‌کنید.

کاخ بزرگ (Grand Palace)

محل اقامت خانواده سلطنتی بوده است.این کاخ مانند یک بانویی پیر و سالخورده است که همچنان با معماری و جزئیات زیبایش هیبت خود را حفظ کرده است و دارای طراحی و معماری زیبایی است .پادشاهان تایلند از قرن بیست به بعد دیگر در کاخ بزرگ زندگی نکردند اما این کاخ ها برای جشن ها و مراسم تشریفاتی مورد استفاده قرار گرفته شد .

رود چائو فرایا (Chao Phraya)

مهم‌ترین رود تایلند است.این رود از بانکوک می‌گذرد و به خلیج تایلند می‌ریزد. رودخانه چائو فرایا به راحتی امکان دسترسی به بسیاری از جاذبه های دیدنی شهر را با استفاده از قایق فراهم می کند.

موزه ملی بانکوک (Bangkok National Museum)

بزرگترین موزه در آسیای جنوب شرقی است برای نگه‌داری مصنوعات و آثار هنری تایلند است. این موزه توسط شاه راما پنجم ساخته شد تا هدایایی که پدرش به او داده بوده را به نمایش بگذارد.امروزه موزه ملی دارای مجموعه گسترده ‌ای از آثار هنر آسیایی بودایی مانند هند، هنر یونانی و بودایی، دودمان تانگ، ویتنام، هنر چامپا، اندونزی و کامبوج است.

جزیره فی فی (Phi Phi)

شنا، غواصی و قایق سواری ازجمله فعالیت‌هایی است که می‌توانید در جزیره فی فی انجام دهید. غار وایکینگ‌ها، یکی از جاذبه‌های این جزیره، در شمال‌شرقی آن واقع شده است . با شهرزادبال قایق سواری را تجربه کنید .با شهرزادبال همراه باشید.

 خلیج فنگ نا (Phang Nga)

در شمال‌شرق پوکت واقع شده است. یکی از جذابیت‌های این خلیج، صخره‌های آهکی است که از دل آب سبز این خلیج سربرآورده است.در این جزیره دو جاذبه بهشت گونهای وجود دارد به نام های جزیره جیمز باند و کو پانیی . به منظور بازدید از جزیره جیمز باند دو راه عالی وجود دارد، یکی از آنها از روی قایق و دیگری تماشای این جزیره از طریق ساحلی کوچک در کو پینگ گان (Koh Ping Ghan) است. از جاذبه ی کو پینگ گان می توان به عنوان یک پدیده ی شگفت انگیز از “مادر طبیعت” نام برد. زیبایی های این جزیره به اندازه ای که نفس در سینه بازدید کنندگان حبس می گردد.

share
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین مطالب

پست الکترونیک خود را وارد نمایید تا از بروزترین مطالب مطلع شوید.

آخرین مطالب