پرش به محتوا

دانستنی های سفر در زمان کرونا

SHARE

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

بی شک بزرگترین چالش مسافرت کردن با وسایل حمل‌ونقل عمومی این است که مجبورید ساعاتی از وقت خود را با افراد دیگری در یک فضای بسته بگذرانید درهرحال شهرزادبال نکاتی را آماده کرده است که در صورت رعایت آنها می‌توانیم درصد ابتلای خود و دیگران را تا حد زیادی کاهش دهیم.

وسایلی که در سفر در دوران کرونا نیاز دارید

ماسک، ضدعفونی کننده دست، دستکش لاتکس، دستمال مرطوب ضدعفونی کننده و …

در امان ماندن از کرونا در طول سفر
  • وقتی برای سوار شدن به اتوبوس به ترمینال می‌روید، در سالن انتظار فاصله خود را با بقیه حفظ کنید. به‌گونه‌ای که باید حدود دو متر با دیگران فاصله داشته باشید.
  • قبل از نشستن روی صندلی‌ها، هرجای که دست‌ها روی آن قرار می‌گیرند و محل تکیه‌گاه سر و گردن را با اسپری‌ای که همراه دارید، ضدعفونی کنید.
  • در صورتی‌که برای خرید بلیت یا هر مساله دیگری مجبور شدید به باجه‌ها مراجعه کنید اگر قرار بود کارت بکشید یا اینکه لازم شد کارت شناسایی خود را به دیگران بدهید و یا برگه یا بلیط را از متصدی باجه بگیرید باید به محض دریافت اشیاء مذکور اقدام به ضدعفونی کردن آنها با الکل کنید.
  • در تمام طول تهیه بلیط، توقف در سالن انتظار و ساعات سفر به‌هیچ‌وجه نباید به‌صورت و چشمان خود دست بزنید. چراکه، این اعضا، سیستم ایمنی ضعیف‌تری دارند و مسیر راحتی برای ورود ویروس کرونا به بدن هستند.
  • اگر در این میان گوشی تلفن همراه و هندزفری خود را هم در دستتان گرفته‌اید، آنها را نیز، ضدعفونی کنید.
  • همواره در تمام طول مسیر مواد ضدعفونی‌کننده مانند ژل یا مایع ضدعفونی‌کننده حاوی الکل ۷۰ درصد همراه داشته باشید.
  • سعی کنید در تمام طول سفر با خود غذای مناسب به همراه داشته باشید تا مجبور نباشید از رستوران‌های بین‌راهی غذا تهیه کنید. با این حال اگر مجبور شدید در بین راه چیزی بخرید، حتما از دستکش استفاده کنید.
  • پیش از باز کردن بسته مواد غذایی مثل انواع نوشیدنی‌ها، بیسکوییت و…، بسته آن را با اسپری ضدعفونی‌کننده، ضدعفونی کنید.
  • اگر فرد غریبه‌ای کنار شما نشسته‌ است، در تمام طول سفر از ماسک استفاده کنید. چراکه، ماسک اجازه نمی‌دهد قطرات تنفسی افراد به محیط منتقل شده و بقیه را مبتلا کند.
  • باید به تعداد کافی ماسک همراه خود داشته باشید زیرا هرچند ساعت یک‌بار و پیش از آنکه ماسک با بخار تنفس شما مرطوب شود، باید آن را عوض کنید.
نکته مهم

حتما نکات گفته شده را رعایت نمایید تا سفری امن را در پیش بگیرید .در این روز های کرونایی در صورت برنامه ریزی سفر خود را به شهرزادبال بسپارید، . شهرزادبال برنامه سفر، با رعایت کامل پروتکل بهداشتی برای شما فراهم کرده است .

share
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تازه ترین مطالب

پست الکترونیک خود را وارد نمایید تا از بروزترین مطالب مطلع شوید.

آخرین مطالب